Blog

Double Tree By Hilton Kuşadası Teras Katı +90 256 633 60 60 / +90 530 957 77 57

Ustasının Elinden Teppanyaki

Muhteşem manzarası eşliğinde harika lezzetler sunan Gio Restaurant & Lounge Kuşadası Şef Ramesh’in usta ellerinden Teppanyaki’yi menüsüne ekledi..

Teppanyaki, Japon mutfağının, yemek pişirmek için demir tava (döküm tava) kullanan bir çeşitidir. Alttan ısıtılan büyük, paslanmaz demir bir sac(teppan) üzerinde stir-fry şeklinde pişirilir. Misafirler Teppan’ın uç tarafını saran tezgahta yemek yerler. Yemekler tadı en hafif olandan en ağır olana doğru verilir ve tatlı ile bitiriş yapılır.

Bu yöntem düşünülenin aksine modern bir yemek yapma metodudur. Teppanyaki ikinci dünya savaşı sonrası Japon pazarlarında ortaya çıkan bir yemek yapma stilidir. İlk olarak 1945 sularında ortaya çıkmış olan bu yöntem hızla ülke genelinde ve dünyada yerini almıştır.

Teppanyaki sadece bir yemek yapma biçimi değil aynı zamanda büyük bir şovdur. Şefin bir şovmen edasıyla elinde hızla bıçak çevirmesi ve diğer Teppanyaki aletlerini atıp tutması ile başlıyor Teppanyaki. Sonra usta Teppanyaki Şefimiz Ramesh’in ellerinde step step yemekler yapılmaya başlıyor ve ortaya göz alıcı bir yemek şovu çıkıyor.

Kuşadasın’da Teppanyaki’nin ilk ve tek adresi olduğumuzu söylemeden geçmeyelim. Sizlerde oturarak şefimiz Ramesh’in şovlarını izleyebilir ve bu şovlarda yaptığı nefis lezzetlerle buluşabilirsiniz.

DoubleTree by Hilton Kuşadası farkı ile Gio Restaurant & Lounge’ daki yeriniz alın.

Rezervasyon ve detaylı bilgi için lütfen arayın

+90 256 633 60 60 / +90 530 957 77 57

Teppanyaki Menümüz